Platform OSGB / Tam Standart OSGB Hizmetleri

Wellpoint Sağlık Güvenlik Çevre Hizmetleri Grubu Kuruluşu Platform OSGB,
2007’de kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve lider kurumsal iş güvenliği ve çalışan sağlığı uzmanlık firmasıdır.

Halen 12 bölge müdürlüğünde, 64 kentimizde, 376 çalışanı ile Türkiye’nin 300’ün üzerinde kurumsal şirketine, ihtiyaca göre tasarlanmış projelerle tam hizmet vermektedir.

Grubumuzun uzmanı olduğu tüm hizmetleri, proje ihtiyaçlarına göre tayin edilmek üzere çatısı altında barındıran ve bunları koordine eden lokomotif şirketimiz Platform OGSB’dir.

Kurumların spesifik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, ileri hizmetlerimiz olan WP Taramalar, WP Akademi, WP Çevre şirketlerimizi proje bazında ve ihtiyaç anında Platform OGSB angaje etmektedir.

İşinizin güvenliğini kişilere değil, köklü bir “kuruma” emanet edin, verimlilik kaybı yaşamayın.

WP Taramalar / Sağlık Taramaları ve Önleyici Hizmetler

Wellpoint Sağlık Güvenlik Çevre Hizmetleri Grubu kuruluşu WP Taramalar,
Türkiye’nin lider kurumsal OSGB firması Platfrom’un içinden doğmuş, “işte verimlilik” alanında önemli başarılara imza atmış bir ekiptir.

Özellikle sanayi kuruluşlarında, tesbit edilmiş riskler ve olası meslek hastalıkları konularında uzman olan bu şirketimizin temel amacı Önleyici Hizmetlerdir.

İşe giriş sağlık muayenelerinden başlayarak her çalışanın sağlık kayıtlarını özenle tutar ve düzenli istatistiklerle bu işyerini bekleyen hastalık ve sağlık dışı koşullara ilişkin raporlar düzenler. Yönetime hastalıklardan dolayı oluşabilecek işgücü ve verimlilik kayıplarını önleyici sağlık paketleri sunar.

Periyodik Ölçümler ve Raporlamalar; kurumun farklı iş merkezleri, fabrikaları veya şantiyelerinde yerinde Mobil Sağlık Taramaları yapar.

Ayrıca kurumlar için yasal zorunluluk çerçevesinde olan Revir veya Sağlık Merkezleri kurulumlarını, personel istihdamını, tefrişatını ve gerekli-zorunlu-yeterli medikal malzemelerini düzenli olarak tedarik eder, bu birimlerin eksiksiz ve kesintisiz çalışmalarını sağlar.

İşinizin sağlıklı yürüyebilmesi için işyerinizde çalışanlarınızın sağlığını uzman bir “kuruma” emanet edin, verimlilik kaybı yaşamadan önlemlerinizi alın.

WP Çevre / Çevre Sağlığı Hizmetleri

Wellpoint Sağlık Güvenlik Çevre Hizmetleri Grubu kuruluşu WP Çevre,
son yıllarda Türkiye’de gelişen çevre bilincine parallel olarak gelişti, kurumlaştı.

ÇED Raporları hazırlanması, Atık Yönetim Sistemleri kurulması ve çevre kirliliğini önleme konusunda Yüksek Teknoloji Ürünleri’nin çevre sağlığı süreçlerine uygulanması konusunda uzmandır.

İşinizin güvenliği çevre sağlığıyla doğrudan ilgilidir, çevre güvenliğini konusunda uzman bir “kuruma” güvenin, çevre kaynaklı iş durması ve üretim kaybı yaşamayın.